Wynajem aut Rzeszów

Wypożyczalnia samochodów

Telefon: 881 234 166

Samochód powypadkowy – czy jego kupno się opłaca?

Pewnie jak większość kierowców, przeglądając oferty sprzedaży samochodu, omijasz te, które wspominają o wypadku. Czy słusznie? Czasami nie wiadomo rzeczywiście, co w takim aucie tak naprawdę jest uszkodzone i jak poważny był wypadek. Nie zawsze niestety sprzedający powie nam też prawdę. Czy więc warto interesować się takim samochodem i czy jego kupno się opłaca?

Lepsze auto uszkodzone niż naprawiane

Auto powypadkowe lepiej kupić uszkodzone, w oryginalnym stanie, niż naprawiane tylko po to, by zostało sprzedane. Kiedy naprawy dokonywane są pod naszym nadzorem, mamy wpływ na to, co jest robione i jakie części są wkładane do auta. Naprawa przez sprzedawcę polega natomiast najczęściej na kupnie jak najtańszych części oraz szybkim poprawie stanu samochodu, by można było na nim jak najwięcej zyskać, a nie by zapewnić kupcowi sprawne auto. Niestety taka jest prawda, jeśli naprawa samochodu byłaby opłacalna, zapewne nie byłby on sprzedawany. Coraz częściej auto powypadkowe  jest również sprzedawane przez handlarza, który dokonuje w jego obrębie różnych sztuczek. Może ono być składane nawet z kilku samochodów tego samego modelu. Nie wróży więc na przyszłość długiej sprawności i bezawaryjnej jazdy. 

Im nowsze auto, tym lepiej

Zakup powypadkowego auta opłaca się najlepiej w przypadku nowszych modeli. Można je wówczas kupić w naprawdę okazyjnej cenie. Na rynku dostępny jest dla nich również duży wybór dobrej jakości części zamiennych. Można je więc przywrócić do dobrego stanu za rozsądną cenę. W przypadku samochodów starszych części czasem są trudno dostępne albo skazani jesteśmy wyłącznie na oryginalne elementy, które sporo kosztują. Pamiętaj, że bez względu na to, czy chcesz kupić auto powypadkowe stare czy nowe, decydując się na jego naprawę, musisz go zobaczyć na własne oczy. Zdjęcia nie oddają w pełni tego jak wygląda. A odpowiednio zrobione, zatuszują również jego wady. Nie kupuj kota w worku, bo może się to skończyć nietrafioną i kosztowną inwestycją.

Sprawdź historię pojazdu!

Obojętne, jakie auto kupujesz, czy jest ono powypadkowe czy nieuszkodzone, musisz sprawdzić koniecznie jego historię. Potrzebny jest do tego numer VIN pojazdu. Jeśli właściciel nie chce go podać, już możesz być pewien, że auto może kryć więcej tajemnic niż myślałeś. Historię samochodu sprawdzisz po numerze VIN chociażby w serwisach internetowych. Można więc to zrobić bardzo szybko, w każdej wolnej chwili. Z raportu dowiesz się między innymi, kiedy auto dokładnie miało stłuczkę, czy nie pochodzi z kradzieży albo jakie naprawy były w nim wykonywane wcześniej. To więc cenne źródło wiedzy podczas kupna każdego auta. 

Czy warto więc kupić auto po wypadku? Jeśli nie był on groźny, to czemu nie? Może to pomóc spełnić marzenia o nowym modelu samochodu, który ciągle jest bardzo drogi. Może to być też opłacalne, kiedy masz znajomego mechanika czy dostęp do części samochodowych w korzystnej cenie. Rozważ więc sam, czy będzie to dla Ciebie opłacalna inwestycja.

Rezerwacja samochodu!!!

Rezerwacja ONLINE!!!