Wynajem aut Rzeszów

Wypożyczalnia samochodów

Telefon: 881 234 166

Ozonowanie w samochodzie – na czym polega usługa?

Na komfort prowadzenia samochodu składa się wiele czynników. Z pewnością jest to odpowiednia temperatura, zapach, czystość, wygoda siedzenia, jak i wyposażenie auta – jednak tutaj każdy kierowca ma co do niego zgoła inne wymagania. Warunki, panujące we wnętrzu auta powinny nie tylko jemu odpowiadać, ale też wożonym w nim pasażerom. Aby wszyscy nie wyczekiwali, kiedy w końcu wycieczka dobiegnie końca i będą mogli wysiąść, należy dbać o świeże powietrze w samochodzie i jego czystość. Pomaga w tym między innymi ozonowanie. Co to za zabieg?

Nieprzyjemny zapach w samochodzie

Wietrzenie samochodu nie pomaga? We wnętrzu unosi się nieprzyjemny zapach i nie wiesz, dlaczego tak jest? Pora przyjrzeć się instalacji nawiewu. Szczególnie, jeśli zapach nasila się podczas ogrzewania lub klimatyzowania wnętrza, to znak, że nawiew jest brudny, a nawet mogła w nim powstać pleśń i grzyb. W innym przypadku, kiedy np.: paliłeś w samochodzie albo kupiłeś auto od palacza, może dojść do podobnej sytuacji. Wietrzenie nic nie daje, bo dym praktycznie „siedzi” we wnętrzu i nie ma jak się go pozbyć na dłuższą metę. Tym bardziej zimą, kiedy rzadko otwieramy szyby, bo temperatura na zewnątrz jest niska i nie chcemy przemarznąć. W obydwu przypadkach rozwiązaniem problemu może być ozonowanie samochodu.

Nie kupuj kota w worku

Jeśli nie chcesz kupić samochodu, w którym zapach jest męczący, prawdopodobnie były palone papierosy albo zostało w nim coś rozlane, to skup się na jego zapachu. Najbardziej będzie go czuć na tapicerce, a więc można nawet przybliżyć się i powąchać podłokietnik, zagłówek czy oparcie fotela. Warto także włączyć, w zależności od pory roku, ogrzewanie lub klimatyzację. Wówczas będziemy mogli poczuć, czy wydobywające się z nawiewu powietrze nie jest zanieczyszczone. W dodatku, jeśli w samochodzie silnie czuć detergenty, także może to wskazywać na niedawne, intensywne czyszczenie. A jak można się domyśleć, niedawne czyszczenie może oznaczać zabrudzenia w kabinie pojazdu i nie wiemy, w jakim stopniu mogły być wykonane.

Ozonowanie – co to za zabieg?

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku nieprzyjemnych zapachów w samochodzie jest ozonowanie. Polega ono na poddaniu kokpitu, tapicerki, podsufitki a nawet instalacji nawiewu, działaniu ozonu. To cząsteczka tlenu, która skutecznie neutralizuje zapachy. Dzięki ozonowaniu można się także pozbyć grzybów, pleśni, roztoczy, pyłków czy bakterii z wnętrza pojazdu. Po wszystkim samochód powinien zostać dokładnie wywietrzony, po czym problem brzydkich zapachów czy zanieczyszczeń po prostu znika. Na początku w samochodzie może być lekko odczuwalne powietrze jak po burzy, czyste, świeże i rześkie. Nie jest ono jednak szkodliwe. Później pozostanie w nim neutralny zapach świeżości.

Czy ozonowanie samochodu jest opłacalne? Oczywiście! Nie trwa długo i pozwala skutecznie oczyścić wnętrze samochodu. Może być powtarzane co pewien czas, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo w samochodzie. Zabieg polecany jest alergikom, ponieważ usuwa wszelkie uczulające ich drobinki kurzu, pyłki kwiatów i roślin.