Wynajem aut Rzeszów

Wypożyczalnia samochodów

Telefon: 881 234 166

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Nikt nie chce się chyba spotkać z taką sytuacją, że będzie chciał rano wsiąść do auta, a jego już nie będzie na parkingu albo nagle zorientować się, że pozostawiony na posesji samochód po prostu zniknie. Chociaż nie słyszymy o tym już tak często, to jednak nadal wiele pojazdów jest w Polsce kradzionych. Zwłaszcza, jeśli wykażemy się nieuwagą i nie zabezpieczymy auta przed kradzieżą. Jak to jednak zrobić, aby nie przeżyć takiej przykrej niespodzianki?

System alarmowy – czy to się opłaca?

System alarmowy to podstawa, która zabezpiecza auto przed kradzieżą. Niektórym kojarzy się  z samochodami włączającymi alarm w środku nocy lub tylko kiedy się obok niego bliżej przejdzie. Tym samym trzeba cały czas być czujnym i na każde zawołanie alarmu trzymać pod ręką pilota, który szybko wyłączy alarm, zanim sąsiedzi zaczną wykrzykiwać groźby pod naszym adresem. Mimo wszystko dobry alarm samochodowy, czyli taki, który reaguje wyłącznie na próby włamania i odstraszy złodzieja jest koniecznością, jeśli boimy się o nasze auto. Zdolny złodziej poradzi sobie bowiem z większością zabezpieczeń, jakie możemy zafundować pojazdowi. Alarm tymczasem po prostu go odstraszy, bo o ile my nie będziemy mogli szybko znaleźć się przy samochodzie, o tyle inne osoby w pobliżu również zwrócą na niego uwagę i cała akcja zostanie udaremniona.

Miejsce parkowania. Wybierz mądrze!

Nie chcesz, aby Twoje auto zostało skradzione? Więc po prostu nie zostawiaj go gdzie popadnie, zwłaszcza na noc. Ciemne, boczne uliczki nie są najlepszym miejscem do parkowania. Nie tylko stwarzają ryzyko kradzieży, ale również stanowią świetne miejsce do zarysowania auta albo celowych innych aktów wandalizmu. Wybieraj więc dla swojego samochodu jedynie strzeżone parkingi, dobrze oświetlone ulice o większym ruchu, w których złodziej nie zostanie dostrzeżony, a także parkingi płatne, które przecież nie zrujnują Twojej kieszeni, a zawsze ktoś na nich pilnuje placu i pojazdów przed kradzieżą. Pamiętaj też, by nie prowokować złodziei tym, co zostawiasz w aucie. Torebka na miejscu pasażera? Portfel na tylnym siedzeniu? A może zakupy w drogim sklepie w torbach z jego logo? Auto z kosztowną zawartością jest podwójne narażone na kradzież.

Ubezpieczenie samochodu i system GPS

Ubezpieczenie auta nie uchroni Cię przed kradzieżą, ale przynajmniej zrekompensuje Twoją stratę. Jednak podpisując ubezpieczenie OC zwróć koniecznie uwagę czy obejmuje też przypadek kradzieży. Odzyskasz wówczas pieniądze i będziesz mógł kupić nowe auto, które tym razem lepiej zabezpieczysz. Możesz do tego użyć choćby systemu GPS. Jeśli złodziej nie jest zbytnio błyskotliwy, nie zorientuje się, że jest śledzony. Ty natomiast możesz w spokoju zadzwonić na policję i podać miejsce przetrzymywania samochodu. Tak najszybciej możesz go odzyskać i na pewno spać spokojnie, bo nawet jeśli ktoś ukradnie go nawet spod Twojego domu, szybko z powrotem do Ciebie wróci. No chyba, że złodziej zagłuszy sygnał, z czym również możesz się spotkać.