Wynajem aut Rzeszów

Wypożyczalnia samochodów

Telefon: 881 234 166

Jak bezpiecznie myć samochód?

Jak bezpiecznie myć samochód – w myjni ręcznej czy automatycznej?

Mycie samochodu nie tylko pozwala cieszyć się pięknym i błyszczącym autem, ale też pielęgnuje lakier, zachowując go w dobrej kondycji. Regularne mycie oraz woskowanie jest zalecane przez ekspertów. Jakie jednak mycie samochodu jest najlepsze?I jaką myjnię wybrać – ręczną czy automatyczną?

Mycie ręczne – o tym pamiętaj

Dokładne mycie samochodu jest zalecane choćby raz w miesiącu. Zaczynamy je od dachu i przesuwamy się coraz niżej – wówczas osad z kurzu i zanieczyszczeń oraz użyte detergenty nie będą spływać na już umyte części auta. W dodatku najbardziej zabrudzone części to zazwyczaj koła i dół drzwi, dlatego warto je zostawić sobie na koniec. Szczególnie zimą znajduje się tam osad z piasku, soli i brudnego śniegu. Aby nie spowodowały one uszkodzeń lakieru czy nadkoli, trzeba dokładnie się zająć ich czyszczeniem. Do mycia ręcznego auta polecane są ponadto szczotki z naturalnego włosia oraz wysokiej jakości kosmetyki, specjalnie dedykowane do lakieru samochodowego. W trakcie czyszczenia trzeba też często płukać szczotkę, aby nie powstawały na lakierze smugi, czy też piasek i sól nie były przenoszone na inne elementy auta, nie powodowały zarysowań i uszkodzeń. Dobre efekty daje też mycie auta szczotkami czy szmatkami z mikrofibry, nie jest polecana natomiast popularna gąbka, używana przez wiele osób.

Oczywiście mycie ręczne nie oznacza, że mamy je wykonać samemu. Wiele myjni się jeszcze nim zajmuje i wcale nie jest ono drogie. Usługę wypiera jednak mycie automatyczne, tańsze, szybsze i wykonywane też przez maszyny. Nie jest jednak uwolnione od wad.

Mycie automatyczne – rodzaje i charakterystyka

Mycie automatyczne to zarówno to, w którym całą pracę wykonuje za nas mechanizm w specjalnej komorze, jak i to, w której po kolei wybieramy samodzielnie tryby mycia auta i operujemy urządzeniem natryskowym. Najczęściej mycie automatyczne jest oferowane przy stacjach paliw, centrach handlowych lub innych punktach w mieście, które są dość ruchliwe i są po drodze dla kierowców, aby można było do nich wygodnie zajechać i poświęcić chwilę na umycie samochodu. Automatyczne mycie w specjalnej komorze, choć szybkie i relatywnie tanie, uważane jest jednak za niedokładne. Maszyny nie mają możliwości dotarcia w każde miejsce, które wymaga czyszczenia ani nie wykonają go tak dokładnie. Co innego kiedy korzystamy z myjni wymagającej naszej ingerencji. Po kolei możemy umyć każdy element auta, chociaż często tryby przełączają się automatycznie, więc wymagają sprawnego działania. O ile więc mamy trochę wprawy i wiemy, jak działa już taka myjnia, o tyle efekty mycia będą lepsze.

Czy myjnia automatyczna jest natomiast korzystna dla lakieru i nie powoduje zniszczeń? Co prawda w dozownikach znajdują się specjalne kosmetyki pielęgnacyjne, ale nie ma co liczyć na ich wysoką jakość. Te specjalnie dobrane będą o wiele lepsze. Każdy rodzaj mycia jest jednak niezbędny w trosce o samochód, więc zamienne stosowanie mycia ręcznego i automatycznego, kiedy chcemy szybko umyć samochód za mniejszą kwotę, będzie dla niego korzystne. 

Rezerwacja samochodu!!!

Rezerwacja ONLINE!!!